Dijital dünya ile ilgili Post Kreatif ekibinin yazdığı yazılara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
WebP görselleri kullanarak web sitenizin yükleme hızını artırın.
Web sitenizin yüklenmesi çok mu uzun sürüyor? İyi haber, yalnız değilsiniz. Google, sunduğu bir raporda; analiz ettikleri sayfaların %70’inin yüklenmesinin 10 saniyeden fazla sürdüğünü belirtmiş. (Sadece 1 sayfa için) Kötü haber, evet bu gerçekten kötü bir haber. Aynı raporda, mobilde ziyaretçilerin %53’ü eğer sayfanın yüklenmesi 3 saniyeyi geçerse web sitesini terk ediyorlarmış. Yani bu şu anlama geliyor; sayfa yüklenmesinin geciktiği her saniye, sizin için potansiyel bir müşteri kaybı anlamına geliyor.
Fikret Yunus Yıldız
Frontend Developer
15.03.2020
Devamını Gör
Satış öncesi pazar araştırması.
Bir marka kurulduğunda en çok dikkat edilen unsurlardan bir tanesi üründür. Genel olarak firma sahipleri satacakları ürüne değer verirler. Tabi ki ürün, doğal olarak en önemlisidir. Fakat bu ürünleri satmak isteyen kişilerin ortak kaçırdıkları bir nokta var. O da bu ürünün pazarda alıcısı var mı? Ürün hangi noktalarda satılıyor? Fiziksel ya da dijital satış noktalarında ne kadar talep ediliyor? Satış fiyatları nedir? Bu soruların cevabını vermeden, o ürünün satışını yapmak zorlaşacaktır. Talep edilmeyen ürünler markaları sadece yoracaktır. Bu yorgunluk markayı büyütmek yerine küçültmeye götürecektir.
Pazar araştırmasını yapmanın ince püf noktaları ve belirli metrikleri var. İlk yapılması gereken arama motorlarındaki sonuçları süzmek. Bu süzme işlemi gerçekleştikten sonra ürünleri satan markaları hem fiyat üzerinden hem de sunuş biçiminden değerlendirmek.
Raşit Genan
Dijital Pazarlama
14.09.2020
Devamını Gör